Itálie 2019 - srpen kemp Classe (Lido di Dante)

Autor: Matěj <matej.radar(at)centrum.cz>, Téma: Co nás čeká.., Vydáno dne: 01. 08. 2019

DOPIS K LETNÍMU TÁBORU V ITÁLII (č. 2) - kemp Classe 17. - 26. srpna 2019Vážení rodiče, zákonní zástupci.

Jelikož se přiblížil termín našeho odjezdu na tábor, dovolte mi, abych shrnul potřebné informace. Prosím pozorně si tyto informace prostudujte.

UBYTOVÁNÍ: Mobilhome se skládá ze dvou ložnic a denní místnosti s jídelním koutem pro stolování a kuchyňskou linkou se základním nádobím. Dále má každý mobilhome koupelnu se sprchou a WC. Každý mobilhome má venkovní terasu se stolem a židlemi. Ložní prádlo je součástí.

STRAVOVÁNÍ: plná penze / snídaně, oběd, svačina, teplá večeře+ pitný režim po celý den/. Jídlo se vydává v určený čas v kuchyni, která je vedle „zóny mobihomů“. Stravu zajišťuje CK F&K Sokolov. Z hygienických důvodů si mytí jídelní soupravy zajišťují sami účastníci v kuchyňkách svých mobilhomů. První stravovací službou je odpolední svačina v den příjezdu, poslední je oběd v den odjezdu + balíček na cestu. Nádobí je k dispozici na místě, ale vzhledem k nutnosti přenášení jídla z kuchyně do mobilhomů doporučujeme vlastní větší hlubokou misku (nejlépe plastovou). Ke všem jídlům je k dispozici čaj nebo ovocná šťáva z várnice. Doporučujeme vlastní cca 0,5 l plastovou lahev na pití.

DOPRAVA: Klimatizovaným autobusem, možnost zakoupení teplých a chlazených nápojů za Kč. Dodržte prosím maximální hmotnost zavazadel cca 15 kg/os. (s ohledem na kapacitu zavazadlového prostoru). Každé zavazadlo musí být označeno jmenovkou. Jsou zakázána zavazadla, která by mohla poškodit ostatní, jako např. krosny apod. Případný slunečník je nutné mít v obalu. Do autobusu je dále možné si vzít menší příruční zavazadlo, které je možné uložit pod sedadlo. Pokud dítě trpí nevolnostmi v autobuse, podejte mu prosím před odjezdem léky na cestovní nevolnost (např. Kinedryl) a vybavte jej pevným pytlíkem, vlhčenými ubrousky a malou lahvičkou koly na zklidnění žaludku. Přibalte též léky na cestu zpět.

ODJEZD: od ZŠ Sokolov, Švabinského 1702 je 17.8. 2019 v 19 hod. (sraz před odjezdem v 18.40 h.)

Pokud se nebudete moci z vážných důvodů dostavit k odjezdu včas, volejte 602582476.

PŘÍJEZD: zpět ke škole je 26.8. v cca 7.30 hod. (je možné si po 7 h. zavolat na 602582476 o upřesnění času příjezdu)

POJIŠTĚNÍ: Dítě musí mít zdravotní připojištění! U autobusu prosím odevzdejte asistenční kartičku a kopii smlouvy o připojištění.

PROGRAM: Koupání a hry u moře i v bazénu, míčové a jiné hry, deskové hry, procvičování AJ zábavnou formou i vyrábění z přírodního materiálu. Zpívání s kytarou, procházky i diskotéka.

Lze si doplatit i výlety do zábavného parku či aquaparku. Pokud budete mít o doplnění programu o tyto výlety zájem, je nutné do 10.8. 2019 na účet: 2100802579/2010 poslat 900 Kč/dítě.

Připlatit výlety lze také u autobusu: 35 €.

KAPESNÉ: Výše kapesného na běžnou útratu je zcela na uvážení rodičů. Námi doporučené kapesné je cca 50 €. Děti si mohou kapesné nechat u sebe (v tom případě neručíme za ztrátu) nebo si ho uschovat u vedoucího.

ORIENTAČNÍ CENY V ITÁLII:

1,5 l limonáda .................................. 1,5 €
2 l vody ............................................ 0,3 - 0,6 €

lehátko u bazénu….…………………… 3 €
zmrzlina (kopeček dle velikosti) .... 2,5 – 3,5 €

U AUTOBUSU ODEVZDEJTE:

platný cestovní doklad (OP nebo pas končící min. 6 měsíců po návratu z tábora)

 

potvrzení o bezinfekčnosti (s datem odjezdu!) – formulář bude k dispozici u autobusu; souhlas rodičů s rozchodem (pokud s rozchodem souhlasíte)

 

léky, které dítě pravidelně užívá v sáčku opatřeném jmenovkou a popisem dávkování

 

asistenční kartičku a kopii smlouvy na sjednané pojištění léčebných výloh v zahraničí (pokud nemáte sjednáno přes nás)

 

35 € (pokud si přejete připlatit výlet a neplatili jste již na účet)

 

A pokud jste již dříve neodevzdali, odevzdejte také:

• přihlášku na tábor

 

lékařské potvrzení o způsobilosti účastnit se tábora (Toto potvrzení má nově platnost dvou let a nemusí být nutně vystaveno na našem tiskopise. Máte-li zdravotní potvrzení např. ze ŠvP apod. a není starší než 27.8.2017, není potřeba vystavovat nové.)

 

DOPORUČENÝ SEZNAM VĚCÍ: (Uvádíme seznam těch nejdůležitějších věcí, které doporučujeme, aby děti měly s sebou. Nicméně vy, jakožto jejich rodiče, je znáte nejlépe; balte tedy dle vašeho uvážení.)

* Příruční zavazadlo (nejlépe batůžek): jídlo a pití na cestu, mikinu či lehkou přikrývku na noc v autobuse, popř. polštářek, (příp. karty, knížku nebo časopis, MP3 či tablet se sluchátky), sluneční brýle, kapesníky, vlhčený ubrousek, peněženka s drobnými eurocenty pro případ placených WC během zastávek na benzínkách v Rakousku a Itálii

* Hlavní zavazadlo: opalovací krém s vyšším ochranným faktorem (minim.30), pokrývku hlavy (kšiltovka, klobouk), prostěradlo nebo větší osušku na pláž (plážovou podložku), plavky (2x), ručníky (2x) – to vše prosím na vrchu zavazadla!

- utěrku, hlubokou misku (nejlépe plastovou), příbor

- sportovní, plážovou a domácí obuv (obuv do vody)

- tričko (5 až 7x), tepláková souprava nebo mikina a tepláky, kraťasy (2x), levné bílé tričko (na potisknutí), větrovka, ponožky, spodní prádlo (7x), pyžamo, vycházkový oděv (džíny, šaty), pytel na špinavé prádlo

- hygienické potřeby (šampon, hřeben, zubní pasta, kartáček, pomáda na rty, mléko po opalování nebo Panthenol, vhodný prostředek proti komárům)

- případně ještě: společenské hry (karty, ...), potápěčské brýle, ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)

 

DOPORUČUJEME: Nebrat s sebou mobilní telefony, šperky a jiné cenné předměty. V případě ztráty neneseme žádnou odpovědnost! Mobilní telefony nedávejte dětem, kterým se stýská!

Bližší informace: mobil 602582476 (Václav Srb) nebo srb.v@centrum.cz.

Během pobytu lze také na toto číslo volat, ale telefon nebudu mít samozřejmě při sobě stále.

Za tým vedoucích Václav Srb 28.7.2019

Šárka Běhounková

Lucie Křenková

Kateřina Michálková