Vánoční besídka 2012

Autor: Matěj <matej.radar(at)centrum.cz>, Téma: Zprávy a zprávičky z akcí, Vydáno dne: 02. 01. 2013

Co dodat? Besidka byla! :o) A jaká? No byla odrazem fungování oddílu od září až do konce kalendářního roku 2012 a spjatá s akcemi, které se konaly. A vzhledem k tomu, že oddíl od září do prosince spíše nefungoval, než fungoval a že jsme neměli ty pravidelné Klubovky, na kterých by se stále připomínalo i to, jak vánoční besídku připravit… besídka dopadla přesně tak, jak mohla.

  Ale bylo moc príma vidět pohromadě zase členy oddílu, kteří nezapomněli přijít a s ostatními společně strávit těch několik málo vánočních chvil u rozsvíceného stromečku a blikajících světýlek v klubovně. Tentokrát nechyběla ani vánoční vůně skořice a hřebíčku v horkém nápoji, který se na besídce podával.
  Alespoň trošku jsme si zavzpomínali, zazpívali a také zahráli. Ne sice žádné oddílové, či jiné hry, ale zahráli jsme si na Ježíška, na výrobce dárků, na kytaristu, na ochutnávače rohlíčků (letos to s jasnou převahou vyhrála.. {no pomožte mi} :o) ale hlavně  jsme si hráli na kamarády. A ne jen hráli. Myslím a doufám, že se tu sešli samí kamarádi, kteří dokážou táhnout za jeden provaz, dokážou si pomáhat a být právě těmi kamarády.
  Na konci besídky, která se opravdu nesla ve velmi intimních duchu, jsme si něco málo řekli, jak to bude v příštím roce, v roce 2013. Co nás asi čeká a co některé z nás nemine. Jedna z největších akcí, která se blíží, a která nás teď čeká, jsou společné jarní prázdniny v Krásné Lípě.
  No a než jsme úplně opustili prostory klubovny i školy, společně jsme zašli na hřiště, abychom (již také tradičně), poslali lampión štěstí a přání. Každý v duchu vyslovil to své a dohromady za celý oddíl jsme s přáním všeho nejlepšího balónek pustili. Letěl krásně a dlouho jsme jej pozorovali. Určitě je to předzvěst toho, že i oddíl bude opět od roku 2013 krásně a dlouho šířit myšlenky přátelství rozrůzněných, bude pomáhat, bude kamarádem pro všechny ostatní a všem se nám bude dobře dařit.