Habartovské toulky 2009

Autor: Matěj <matej.radar(at)centrum.cz>, Téma: Zprávy a zprávičky z akcí, Vydáno dne: 29. 09. 2009

Na HřebenechDalší ročník Habartovských toulek pořádaných našimi kamarády pionýry z Habeše se konal v sobotu 19. září 2009. Od září se objevilo několik nováčků a i ti s námi čekali ráno na autobus. Nasedli jsme nejprve do MHD a pak na linku do Habartova. Až jsem se divil, kolik lidí se v 7:40 ráno sešlo.

Předpověď počasí byla slibná. Vybrali jsme si trasu dlouhou 16km a společně s Veronikou a 3 holkami od ní ze školy jsme se vydali na trasu. Jo nesmím zapomenout na nákup svačin.. :o) Trasa a průběh jako obvyklý. Nejprve ke kameni, Anenská ves, Hřebeny. Tentokrát byla kontrola přímo na hradě. Dostali jsme sušenku a razítko. Někteří si nesli buřtíka s sebou, jiní si koupili na místě a u rozdělaného ohníčku jsme si opekli a posvačili.
  Ještě shazování kaštanů ze stromu s milimetrovou přesností. (Mám na mysli, jak dopadali větve těsně kolem nás na zem... :o) Kráčíme směr altánek, Krajková, Květná, Markvarec a zpět k domu dětí a mládeže. Finiš byl trošku hektičtější, tak jsem malinko popoběhl. Vyfasoval jsem upomínkové listy a předměty pro ostatní a s odřenýma ušima jsme nastoupili do autobusu.
  Nohy sice trošku bolely, ale opět jsme měli možnost se poznat, otestovat své síly a popovídat si. Tak na další akci zase naviděnou.