První setkání ve školním roce 2009/2010

Autor: Matěj <matej.radar(at)centrum.cz>, Téma: Zprávy a zprávičky z akcí, Vydáno dne: 06. 09. 2009

Jakási předschůzka, nebo také nultá Klubovka se uskutečnila v pátek 4. září 2009. Na škole, respektive na školní budově, kde máme klubovnu, probíhá velké rekonstrukce – výměna oken a zateplování fasády. Nic není jednoduché a tak i tyto opravy a úpravy se „těší“ jistým problémům... Nejen že veškeré práce probíhají jaksi zpožděně, ale také ne zcela kvalitně... Proto jsme se museli sejít jen před školou a velmi improvizovat.

  Sešli jsme se tedy v pátek před školou a k mému potěšení docela ve velkém počtu. Krom 19 „starých“ Kapek u schodů čekali ještě dva noví zájemci. Aleš a Filip. Nejprve jsme si chvilku povídali a blbnuli před školou a pak jsme se vrhli na nějakou práci. Bylo totiž nutné uvolnit od našich oddílových věcí třídu Rumcajse, aby od pondělí mohl v klidu učit. Do klubovny jsme ještě nemohli přesunout, neboť se tam bude opravovat nekvalitní práce, kterou tam nějaký dělňas odvedl. Vše jsme tedy nosili skoro přes celou školu do jiné místnosti. No bylo toho požehnaně... :o)
  Zhruba za hodinku a kousek bylo vše hotovo. A co teď...? No přeci se nebudeme jen tak flákat... Tak jsme vzali do rukou hadr a začali utírat židle v klubovně, abychom ve stísněném prostoru mohli udělat jakýsi bramboroid a něco si zahrát. A ejhle, koukáme, že nám takových 10-15 židlí chybí... Vydáváme se tedy na průzkumnou výpravu po škole a několik našich židliček nacházíme v jiných prostorách... Opravdu príma práce dodavatelské firmy...
  To už ale sedíme v jakémsi oválo-bramboroidním útvaru a rozjíždíme první hru. Někteří rušiči (že, Zondro? :o) však ne zcela dávají pozor a tak je třeba hru vysvětlovat znovu a odpovídat na otázky, na které už dávno odpovědi zazněli. Hrajeme si tedy a u některých částí hry se dostáváme do jakéhosi varu. To Žolíkovi tryskají slzy z očí (nebojte, nemlátil ho nikdo...) a nakonec upadá. Naštěstí ne do kómatu, ale jen ze židličky. „To tu dlouho nebylo... :o)“, kdosi říká asi při vzpomínce, jak se na táboře Žolík často rozesmál tak mocně, až ho to položilo na zem.
  No, čas se blíží ke konci, tak dělám e frontu, kde každý dostává do ruky první, tedy vlastně nultou Střelu, informace k zábavnému parku Geiselwind, kam se chystáme v říjnu a také info-objednávku k táborovému tričku. Ještě odměna pro všechny ve formě čokolád, které by měly doplnit energii, kterou členové mohli ztratit při nošení beden a věcí na začátku schůzky.
  Myslím, že vzhledem k tomu, že to byla první – nultá schůzka a ještě v tak „bojových“ podmínkách, dopadla príma. Celkem se nás v klubovně sešlo 22, což je myslím pěkný počet.
P.S.: No a ještě jedna drobná zprávička na závěr... V sobotu 5.9. jsme měli vyrazit na tradiční turistickou akci: „Sokolovská 50“. Ráno ale vyloženě leje a tak volajícím rodičům říkám, že akci dnes zrušíme. Navíc přichází nějaká ta SMS, že se někdo omlouvá z dnešní akce.
  Pro jistotu však jdu na místo srazu a tam nacházím 5 členů. Sice mne přemlouvají (což je moc a moc príma, že chtěli jít), ale odmítám, protože by to nebylo fér vůči těm, co jsem jim řekl, že dnešní akci rušíme. Tak si tedy prohlížíme zvířátka u DDM, vtipně vše komentujeme a pak společně děláme malý okruh po Sokolovu, kde cestou rozdáváme členy do jejich domovů. Škoda, neboť počasí se během dne už jen umoudřuje. Tak na příští akci naviděnou.